|   | 

Jak poprawnie dbać o plastiki piano black?

Plastik "piano-black" na samochodzie wygląda elegancko i dostojnie. Problemy pojawiają się jednak podczas jego użytkowania. Nie jest estetyczny, gdy dotyka się go palcem. Jest rozmazany, gdy czyści się go chusteczkami przeznaczonymi do kokpitu. Trzeba ją czyścić inaczej.

Czyszczenie plastiku "piano black"

Plastik piano black należy czyścić używając delikatnych materiałów. Wszelkie zadrapania będą widoczne. Do tego celu najlepiej używać ręczników z mikrofibry. Ręczniki papierowe mogą również pozostawiać mikrozarysowania i "biały pył" na czarnych elementach dekoracyjnych kokpitu wykonanych z czarnego, szkliwionego poliwęglanu.

Dostępne są specjalne środki do czyszczenia wnętrz wykonanych z tego materiału. W sklepach możemy kupić zestawy zawierające środek oraz specjalne ściereczki, które pozwolą uniknąć porysowania powierzchni. Jeśli ich nie mamy, to możemy wykorzystać to, co mamy w domu.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie ręcznika z mikrofibry. Najlepiej, aby była to zupełnie nowa ściereczka, która nigdy nie była używana do czyszczenia innych powierzchni. Może ona zbierać brud, który może powodować zarysowania na plastikach "piano black". Są one niezwykle delikatne i łatwo je zarysować. Podczas czyszczenia nie należy mocno dociskać szmatki do powierzchni.

Ściereczki z ultramikrofibry to świetny sposób na czyszczenie powierzchni bez smug i kurzu. Ściereczki te jednocześnie czyszczą i polerują powierzchnie. Używaj ich na delikatnych powierzchniach, takich jak ekrany telewizorów i błyszczące obudowy urządzeń, takich jak konsole do gier.

Podczas czyszczenia tą ściereczką nie musimy używać żadnych środków chemicznych. Wystarczy tylko lekko zwilżyć ściereczkę i zadbać o piano black w jednym kierunku. Jeśli nie jesteśmy w stanie usunąć zabrudzeń samą wodą, możemy użyć płynu do mycia okien. Nie pozostawi on smug. Jeśli mamy w domu płyn do czyszczenia ekranów, możemy go użyć.

Plastik piano black

Jak odnowić porysowane  plastiki piano black?

Producenci sprawili, że czarne szkliste tworzywa sztuczne stały się ich ulubionym wykończeniem wnętrz. Dają one wrażenie przebywania we wnętrzu z najwyższej półki. W codziennym użytkowaniu są trudne do czyszczenia. Pozostają na nich odciski palców. Łatwo je zarysować i widać na nich kurz. Wielu kierowców już ich nie lubi.

Warto wiedzieć, że ten rodzaj plastiku można poddać recyklingowi. Jeśli rysy na nich są już widoczne i zaczynają nam przeszkadzać, to warto je odnowić. Firmy zajmujące się auto detailingiem polerują je. Możemy zrobić to sami za pomocą kosmetyków, które są dostępne. Warto wiedzieć, że zadanie to nie jest proste i jeśli nie mamy odpowiedniego doświadczenia, trudno będzie osiągnąć pożądany efekt. Możemy nawet pogorszyć wygląd czarnych plastików.

Jak polerować plastik - krok po kroku

Pasta polerska, którą możemy znaleźć w garażu, doskonale nadaje się do polerowania zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego plastiku. Pamiętajmy, że im bardziej porysowana część, tym szybciej zobaczymy efekty. Jeśli chodzi o plastiki zewnętrzne, procedura z polerowaniem jest standardowa - należy wykonać ją maszynowo. Do tego celu najlepiej wybrać pastę o lekkiej gradacji. Czarny fortepian/lakierowane drewno poleruje się maszynowo.

Technikę opalarki można znaleźć wyszukując w wyszukiwarce internetowej hasło "czym polerować outdoor vinyl". Polega ona na podgrzaniu plastiku w określonym obszarze, który jest najbardziej porysowany, do punktu, w którym rysy się przyklejają. Jest to ryzykowne rozwiązanie, które wymaga cierpliwości i możliwie najniższej temperatury opalarki. Opalarka nie nadaje się do matowych powierzchni.

Lakier teksturowany to kolejny sposób na polerowanie plastików w samochodzie. Spray ten pokrywa i chroni tworzywa sztuczne wewnątrz i na zewnątrz. Pozostawia warstwę ochronną, która nie jest widoczna, ale pogłębia kolor

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!